Menu
Skrýt
Finshape Heroes

Staň se
Finshape
hrdinou

Využij své schopnosti

Základna Finshape hrdinů

Všichni víme, kdo jsou Finshape Heroes, a také to, že doteď všechny výzvy zvládli. Nyní je však čeká úkol těžší a složitější, než jakému kdy čelili. Proto je potřeba povolat nové posily!

Příběh Finshape hrdinů začal před více než 30 lety, kdy první z nich přišli s odvážnou myšlenkou a vizí. Za ty roky se z malé firmy stal globální hráč v segmentu bankovních digitálních služeb. Vznikly tři týmy, které mají důležité poslání. Divize DBOS pracuje na moderních způsobech komunikace mezi bankou a jejími klienty prostřednictvím mobilů a internetu. Skupina Back Office Systems má na starosti software pro platby a pod rukama jí prochází miliony úhrad z celého světa. Poslední divize Business Intelligence pak zajišťuje rychlé spojení a přenos super důležitých informací mezi finančními institucemi a jejich dozorem, tedy Českou národní bankou. Každý tým je klíčový, stejně jako je nepostradatelný jakýkoliv jeho člen.

 • 400+ hrdinů
 • 30+ let v akci
 • 5 základen
Zjisti více
Finshape HERO

Nakoukněte k nám

Zjistit více Skrýt

Co se o Hrdinech píše

BSC se mění na Finshape

BSC se mění na Finshape

6. 6. 2022

Digitalizace není o softwaru, ale o budování firmy

Digitalizace není o softwaru, ale o budování firmy

2. 2. 2022

Uživatelé budou užívat co, kdy a jak budou chtít. Konkurence bude dál mezi sebou bojovat a většinu bank čeká drsné probuzení do reality. Musí začít inovovat, aby se opět vrátily na výsluní a byly pro klienty relevantní.

Retailová Banka³ od BSC představuje revoluci v digitálním bankovnictví

Retailová Banka³ od BSC představuje revoluci v digitálním bankovnictví

25. 11. 2021

Koronavirová pandemie a nároky zákazníků přiměly banky inovovat. Jedna po druhé představují nová internetová bankovnictví či minimálně vylepšují ty stávající. Ne vždy však jde o změnu k lepšímu. „Vývoj softwaru trvá obvykle řadu měsíců či let a investice se pohybují v desítkách milionů korun. Když se pak při implementaci objeví problémy, ocitne se banka v úzkých,“ říká Čeněk Navrátil ze společnosti BSC, jež na tuto situaci reaguje představením vlastního produktového řešení digitálního bankovnictví dodávaného ve formě Banka³. Jde o unikátní přístup, který umožňuje bankám si vyzkoušet mobilní i webovou aplikaci a velmi rychle je nasadit do bankovního prostředí ve třech krocích.

BSC fúzuje s W.UP, vzniká nový lídr v oblasti digitálního bankovnictví s globálními ambicemi

BSC fúzuje s W.UP, vzniká nový lídr v oblasti digitálního bankovnictví s globálními ambicemi

12. 10. 2021

Kapitál pro jeho další expanzi zajistí maďarský investiční fond PortfoLion.

Přední světoví tvůrci neobank a dodavatelé digitálních řešení pro bankovní skupiny Banking Software Company (BSC) a maďarská W.UP dnes oznámili, že získali všechny regulační souhlasy a úspěšně dokončili fúzi. Vznikla tak nová skupina Finshape, která umožní tradičním bankám rychlejší digitální transformaci v postpandemické ekonomice. Za Finshape stojí PortfoLion Capital Partners, jedna z předních firem střední Evropy v oblasti rizikového kapitálu a private equity. Vznik nové skupiny je prvním krokem v plánované expanzi v Evropě, regionu APAC a MENA.

Další příběhy

Kdo jsou Finshape heroes?

Jedním slovem MY! Kuba, Míša, Tonda, Káťa, Ivan, Braňo, Lukáš a další. Každý z nás má své schopnosti, které využívá pro dobro a pro růst naší firmy. Mnozí z nás je právě tady objevili a rozvinuli. Myslíš si, že na to máš a můžeš být jedním z nás?

Potřebné dovednosti hrdiny

 • Chápeš, že občas musíš přerušit práci, abys pomohl týmu
 • Máš energii na 400 % a ještě vtipkuješ
 • Máš dobrý postřeh a víš, že počítače fungují na elektřinu
 • Nikdy se nevzdáváš a vždycky máš nějaký plán
 • Rychle se učíš a už včera jsi se stal expertem v softwarových disciplínách
 • Umíš anglicky, další cizí jazyky jsou výhodou
Finshape HERO Přidej se k hrdinům

Naši hrdinové

Milan Michaela Ota Lukáš Antonín Martin Tomáš
Předchozí Následující
Milan

Milan 7 let Finshape hrdinou

Týl (Backend Developer, Praha)

Nejdříve hrdinům vypomáhal externě, ale to mu nestačilo. Toužil se stát plně součástí týmu a nastoupil do první linie, ale sem tam organizoval i týl. Nakonec dostal úkol, který měl prověřit jeho schopnosti. Splnil jej a odměnou mu bylo velení jednoho zásahového oddílu. Nyní organizuje jak frontend, tak i backend a komunikuje s klientem. Mimochodem jeho mančaft ve fotbale nepoznal porážku už několik let. Také často dodnes navštěvuje HR oddělení, které mu v začátcích hrdiny bylo velkou oporou.

Chci být součástí týmu
Michaela

Michaela 7 let Finshape hrdinkou

Ověřování vynálezů (Testerka mobilních aplikací, Praha)

Stačí jí jedna věta gruzínsky, aby zjistila vše, co potřebuje vědět. Tedy, zda produkt dělá přesně to, co má. V kontrole, zda banka dostala to, co si vyžádala, a zda se to bude líbit jejich klientům, je důsledná a nekompromisní. Umíte si představit, co se stane, až se naučí věty dvě?

Chci být součástí týmu
Ota

Ota 14 let Finshape hrdinou

Tvůrce pokroku (Delivery manažer, Praha)

Je příkladem toho, že kdo se jednou stane hrdinou, je jím už navždy. V obleku BSC (předchůdce Finshape) řídil strategické projekty v Rusku. Pak odešel a pět let sbíral zkušenosti v Africe a dalších zemích. Přesto ho to táhlo zpět. Vrátil se k nám, aby čelil dalším výzvám, třeba restrukturalizaci digitálního bankovnictví jedné z velkých bank. Jeho posláním je realizovat inovace. Převádí je z papíru do praxe s pomocí svého týmu a přesně dle přání zákazníků.

Chci být součástí týmu
Lukáš

Lukáš 6 let Finshape hrdinou

Týl (Backend Developer, Prešov)

Výzva, to je přesně něco pro Lukáše. Nic ho nerozhodí a neodradí. Nudu nezná, stejně jako monotónní práci. I když jeho začátky v týmu nebyly lehké a mise, které se po příchodu účastnil, se trochu zpožďovala, nenechal se odradit. Posílilo ho to a vrhl se do ní s ještě větším elánem.

Chci být součástí týmu
Antonín

Antonín 7 let Finshape hrdinou

Tvůrce systémů (iOS Developer, Praha)

Opustil státní správu a vydal se na cestu hrdiny, která mu obrátila život vzhůru nohama. Nechal za sebou nepřátelský kolektiv i demotivující prostředí a odměnu. Jeho životní jízda pokračuje a dál se každý den noří do kódu, aby tvořil něco, co ohromí nejen jeho kolegy.

Chci být součástí týmu
Martin

Martin 5 let Finshape hrdinou

Ověřování vynálezů (Tester, Prešov)

Když se vyšle S.O.S., Martin zareaguje jako první. Vždy je ochotný poradit a podat pomocnou ruku. Přitom se nemusí jednat jen o oblast manuálního či automatizovaného testování. Jen se s ním raději nepouštějte do debaty, protože ta pak nikdy neskončí a je jedno, zda se týká práce, výběru auta či burgeru.

Chci být součástí týmu
Tomáš

Tomáš 5 let Finshape hrdinou

Analytický génius (Analytik, Praha)

Uspěje i tam, kde to jiní vzdají či selžou. V jeho misi ho nezastavilo ani to, že pozice, na kterou se hlásil, už byla obsazená. Nedal se a díky tomu je součástí týmu. Dennodenně navrhuje technická řešení, které dál vývojáři přetváří ve funkční řešení. Zakládá si na morálce a flexibilitě.

Chci být součástí týmu

Kde Hrdinové pomáhají

Zjistit více Skrýt
Další příběhy hrdinů

Hledáme posily do první linie i týlu

První linie (frontend vývojáři)

Vyznáváš jasný a přehledný design, přičemž myslíš i na funkčnost?

Pak jsi náš hrdina!

S čím pracujeme: React / Next.js / TypeScript / GraphQL / MUI / CSS3 / HTML5

Testování: Playwright / Cypress / Jest

Profil hrdiny

Týl (backend vývojáři)

Jsi kreativní a chceš tvořit základní stavební kameny aplikací? Rád používáš logiku a jdeš do hloubky?

Jsi přesně ten, koho hledáme!

S čím pracujeme: Java / Spring Boot / PostgreSQL / Liquibase / ElasticSearch / Kafka / Maven / Git / BitBucket / Jenkins / Kubernetes

Profil hrdiny

Hledáme další posily

Posilu teď nehledáme, ale to se může brzy změnit.

Tvůrce pokroku Program Manager

Posilu teď nehledáme, ale to se může brzy změnit.

Analytický génius Technical Writer

Skrýt

Frontend vývojář Remote / onsite Praha/Prešov/Košice

CO BUDE TVOJÍ PRACÍ

Vyvíjíme systémy pro digitální bankovnictví, jež využívají banky na třech kontinentech. Stavíme kompletní digitální řešení pomocí našeho vlastního produktu/platformy Digital Bank OS.

Naše poslání je pomáhat bankám stát se digitálními leadery a zůstat pro své klienty důležitým partnerem i v digitálním světě. Naše systémy využívají nejen zaměstnanci bank, ale i desítky miliónů klientů po celém světě prostřednictvím našich mobilních a webových aplikací.

Máme před sebou mnoho práce na nových i stávajících projektech a proto rozšiřujeme tým a hledáme další kolegy do vývoje frontendu.

Zapojíš se do týmu, kde:
 • Připravujeme dev stack pro vývoj internetových bankovnictví a obecně digitalizaci bankovních procesů. To zahrnuje i vyváření podpůrných aplikací/nástrojů pro implementační týmy, mimo jiné i z kategorie low-code.
 • Nesnažíme se vytvářet nový framework, stavíme na základech z existujících knihoven, aktuálně používáme React
 • Aplikace kompletujeme s Next.js. Se službami komunikujeme přes Apollo Client, a to jak s GraphQL, tak i s REST API
 • Pracujeme i s technologiemi jako jsou MUI, Strapi, NodeRED
 • V neposlední řadě nám TypeScript, který nezná `any`, hlídá konzistenci našeho kódu
 • Poměr front-end / back-end se v našich aplikacích liší – můžeš se i specializovat podle tvého zaměření
 • Naším výstupem není jen aplikace, ale i prezentace patternů jak na implementaci business domén, testování aplikace a jednotlivých modulů, a automatizaci opakovaných činností, které je zbytečné dělat ručně
 • Naše aplikace pak provozujeme primárně v Kubernetes

JAK SI TĚ PŘEDSTAVUJEME

 • Jsi nadšený programátor, s neortodoxním myšlením, kterého baví hledat nové postupy a rád se o získané zkušenosti dělíš se svými kolegy
 • Rychle se učíš novým věcem a postupům a učení Tě baví
 • Nebojíš se refactorovat, když je to nutné
 • Máš pozitivní přístup k práci, jsi spolehlivý a máš zájem se dále rozvíjet
 • Chceš s námi pracovat na inovacích digitálního bankovnictví
 • Preferuješ práci v týmu, zvládneš ale i samostatné řešení komplexních úloh
 • Rozpoznáš, kdy je chybějící znalost vhodné doplnit samostudiem a kdy se naopak zeptat kolegů nebo si říct o školení
 • Nad věcmi se umíš zamyslet, dokážeš vysvětlit a prosadit si svůj názor
 • Dokážeš realisticky odhadnout, jak dlouho bude vyřešení problému trvat
 • Umíš předat (ale i přijmout) zpětnou vazbu s klidnou hlavou, jsi schopen sebereflexe
 • Pokud je potřeba řešit problém, aktivně hledáš řešení, nikoliv důvody „proč to nejde“
 • Máš zájem o dlouhodobou spolupráci

CO BYS MĚL UMĚT

 • Znáš do hloubky Javascript (ES6/ES5), Node.JS, případně Typescript
 • Rozumíš principům objektového a funkcionálního programování
 • Ovládáš některý framework nebo knihovny (React, Angular, Vue, Svelte, …)
 • Rozumíš si s automatizací (Webpack, Babel, Rollup, Bower, Grunt, Gulp, …) a fandíš CI (Jenkins, Docker, Bitrise, …)
 • Máš znalosti stylování a přípravy šablon (CSS3, HTML5, Styled Components, …)
 • Vyznáš se v testování, u nás se setkáš s Cypress, Jest, Selenium, Cucumber
 • Nebojíš se angličtiny, využiješ ji při čtení dokumentace a někdy i při komunikaci se zákazníkem
 • Máš pozitivní vztah k agilnímu vývoji

PROČ Finshape?

 • Jsme členy skupiny Finshape, máme kolegy v ČR, SR, Maďarsku a brzo i v dalších zemích.
 • Je nás už celkem 400+.
 • Naši zákazníci jsou kromě ČR a SR také v USA, Gruzii a dalších zemích. Aktivně vstupujeme na trh blízkého východu a do Asie.
 • Pravidelně se scházíme ke sdílení novinek, znalostí a hledání řešení (tzv. Intraplatform meeting), které nás pálí, pořádáme tzv. Technologické čtvrtky, cross project days, apod.
 • Kurzy angličtiny na pracovišti/online, interní a externí vzdělávací aktivity,  týmové i celofiremní večírky a sportovní turnaje, adrenalinové teambuildingy i společná cestování
 • Pravidelný přísun kávy je pro nás nezbytností, ale také dbáme na tvoje zdraví a několikrát do týdne u nás dostaneš vitaminovou bombu v podobě ovocné a zeleninové svačiny
 • Máme i klasiku – stravenkový paušál, multisportku, pět týdnů dovolené, pružnou pracovní dobu a možnost home-office
 • Pro cyklisty máme zamykatelnou kolárnu a sprchu
Mám zájem Jak nakládáme s vašimi osobními údaji
Skrýt

Backend vývojář JAVA Remote / onsite Praha/Prešov/Košice

CO BUDE TVOJÍ PRACÍ

Vyvíjíme systémy pro digitální bankovnictví, jež využívají banky na třech kontinentech. Stavíme kompletní digitální řešení pomocí našeho vlastního produktu/platformy Digital Bank OS.

Naše poslání je pomáhat bankám stát se digitálními leadery a zůstat pro své klienty důležitým partnerem i v digitálním světě. Naše systémy využívají nejen zaměstnanci bank, ale i desítky miliónů klientů po celém světě prostřednictvím našich mobilních a webových aplikací.

Máme před sebou mnoho práce na nových i stávajících projektech, a proto rozšiřujeme tým a hledáme další kolegy, kteří se s námi budou podílet na vývoji produktové platformy pro implementaci internetového a mobilního bankovnictví. Pokud Ti záleží na čistém kódu, jsi týmový hráč a chceš se učit od těch nejlepších, pak jsi naším budoucím hrdinou možná právě Ty!

 • Společně s kolegy budeš vytvářet nové komponenty a zároveň rozvíjet ty stávající
 • Dostaneš se k psaní nového kódu, zároveň budeš zodpovědný za údržbu a refactoring toho stávajícího
 • Budeš vytvářet a rozvíjet dokumentaci pro týmy pracující s produktem
 • Budeš podporovat projektové implementační týmy (konzultace)

S ČÍM PRACUJEME

 • Java 8, 17 (dokončujeme upgrade na Java 17)
 • Spring Boot 2, 3 (dokončujeme upgrade na Spring Boot 3)
 • Asynchronní programování
 • JPA, QueryDSL
 • JUnit
 • SQL
 • JSON
 • OpenAPI
 • Maven, Git, Jenkins (jenkinsfile)
 • JIRA
 • AsciiDoc (dokumentace)
 • Kubernetes (primární běhové prostředí)

JAK SI TĚ PŘEDSTAVUJEME

 • Vyvíjíš v JAVA služby škálující pro velkou provozní zátěž alespoň 5 let a máš zkušenost s většinou výše uvedených technologií
 • Mile nás překvapíš, pokud znáš systémy pro finanční sektor, je ti blízká oblast bezpečnosti webových aplikací a máš zkušenost s technologiemi Elasticsearch, RxJava, Messaging, Kafka, Docker, Kubernetes / Openshift, PostgreSQL, Oracle, Liquibase
 • Preferuješ práci v týmu, zvládneš ale i samostatné řešení komplexních úloh
 • Chceš být partnerem k diskuzi s ostatními vývojáři, sdílíš své zkušenosti a nasloucháš i ostatním, jsi spolehlivý
 • Rychle se učíš novým věcem a postupům, máš zájem se dále rozvíjet, učení tě baví
 • Vytváříš srozumitelný a udržovatelný kód, zakládáš si na kvalitě odvedené práce, pokryješ kód testy, nespoléháš se jen na armádu testerů, aby nalezla tvé chyby
 • Rozpoznáš, kdy je chybějící znalost vhodné doplnit samostudiem a kdy se naopak zeptat kolegů nebo si říct o školení
 • Nad věcmi se umíš zamyslet, dokážeš vysvětlit a prosadit si svůj názor
 • Dokážeš realisticky odhadnout, jak dlouho bude vyřešení problému trvat
 • Umíš předat (ale i přijmout) zpětnou vazbu s klidnou hlavou, jsi schopen sebereflexe
 • Pokud je potřeba řešit problém, aktivně hledáš řešení, nikoliv důvody „proč to nejde“
 • Máš zájem o dlouhodobou spolupráci

PROČ Finshape?

 • Jsme evropský hráč v oblasti digitálního bankovnictví s globálními ambicemi, máme kolegy v ČR, SR, Maďarsku a brzo i v dalších zemích.
 • Je nás už celkem 400+.
 • Naši zákazníci jsou kromě ČR a SR také v USA, Gruzii a dalších zemích. Aktivně vstupujeme na trh blízkého východu a do Asie.
 • Pravidelně se scházíme ke sdílení novinek, znalostí a hledání řešení (tzv. Intraplatform meeting), které nás pálí, pořádáme tzv. Technologické čtvrtky, cross project days, apod.
 • Kurzy angličtiny na pracovišti/online, interní a externí vzdělávací aktivity,  týmové i celofiremní večírky a sportovní turnaje, adrenalinové teambuildingy i společná cestování
 • Pravidelný přísun kávy je pro nás nezbytností, ale také dbáme na tvoje zdraví a několikrát do týdne u nás dostaneš vitaminovou bombu v podobě ovocné a zeleninové svačiny
 • Máme i klasiku – stravenkový paušál, multisportku, pět týdnů dovolené, pružnou pracovní dobu a možnost home-office
 • Pro cyklisty máme zamykatelnou kolárnu a sprchu
Mám zájem Jak nakládáme s vašimi osobními údaji
Skrýt

Senior Backend vývojář Remote / onsite Praha/Prešov/Košice

CO BUDE TVOJÍ PRACÍ

Vyvíjíme systémy pro digitální bankovnictví, jež využívají banky na třech kontinentech. Stavíme kompletní digitální řešení pomocí našeho vlastního produktu/platformy Digital Bank OS.

Naše poslání je pomáhat bankám stát se digitálními leadery a zůstat pro své klienty důležitým partnerem i v digitálním světě. Naše systémy využívají nejen zaměstnanci bank, ale i desítky miliónů klientů po celém světě prostřednictvím našich mobilních a webových aplikací.

Máme před sebou mnoho práce na nových i stávajících projektech a proto rozšiřujeme tým a hledáme další kolegy. Pokud Ti záleží na čistém kódu, jsi týmový hráč a chceš pracovat s těmi nejlepšími, pak jsi naším budoucím hrdinou možná právě Ty!

S ČÍM PRACUJEME

 • Java 8, 17 (dokončujeme upgrade na Java 17)
 • Spring Boot 2, 3 (dokončujeme upgrade na Spring Boot 3)
 • Asynchronní programování
 • JPA, QueryDSL
 • JUnit
 • SQL
 • JSON
 • OpenAPI
 • Maven, Git, Jenkins (jenkinsfile)
 • JIRA
 • AsciiDoc (dokumentace)
 • Kubernetes (primární běhové prostředí)

JAK SI TĚ PŘEDSTAVUJEME

 • Vyvíjíš v JAVA služby škálující pro velkou provozní zátěž alespoň 5 let a máš zkušenost s většinou výše uvedených technologií
 • Mile nás překvapíš, pokud znáš systémy pro finanční sektor, je ti blízká oblast bezpečnosti webových aplikací a máš zkušenost s technologiemi Elasticsearch, RxJava, Messaging, Kafka, Docker, Kubernetes / Openshift, PostgreSQL, Oracle, Liquibase
 • Preferuješ práci v týmu, zvládneš ale i samostatné řešení komplexních úloh
 • Chceš být partnerem k diskuzi s ostatními vývojáři, sdílíš své zkušenosti a nasloucháš i ostatním, jsi spolehlivý
 • Rychle se učíš novým věcem a postupům, máš zájem se dále rozvíjet, učení tě baví
 • Vytváříš srozumitelný a udržovatelný kód, zakládáš si na kvalitě odvedené práce, pokryješ kód testy, nespoléháš se jen na armádu testerů, aby nalezla tvé chyby
 • Rozpoznáš, kdy je chybějící znalost vhodné doplnit samostudiem a kdy se naopak zeptat kolegů nebo si říct o školení
 • Nad věcmi se umíš zamyslet, dokážeš vysvětlit a prosadit si svůj názor
 • Dokážeš realisticky odhadnout, jak dlouho bude vyřešení problému trvat
 • Umíš předat (ale i přijmout) zpětnou vazbu s klidnou hlavou, jsi schopen sebereflexe
 • Pokud je potřeba řešit problém, aktivně hledáš řešení, nikoliv důvody „proč to nejde“
 • Máš zájem o dlouhodobou spolupráci

PROČ Finshape?

 • Jsme evropský hráč v oblasti digitálního bankovnictví s globálními ambicemi, máme kolegy v ČR, SR, Maďarsku a brzo i v dalších zemích.
 • Je nás už celkem 400+.
 • Naši zákazníci jsou kromě ČR a SR také v USA, Gruzii a dalších zemích. Aktivně vstupujeme na trh blízkého východu a do Asie.
 • Pravidelně se scházíme ke sdílení novinek, znalostí a hledání řešení (tzv. Intraplatform meeting), které nás pálí, pořádáme tzv. Technologické čtvrtky, cross project days, apod.
 • Kurzy angličtiny na pracovišti/online, interní a externí vzdělávací aktivity,  týmové i celofiremní večírky a sportovní turnaje, adrenalinové teambuildingy i společná cestování
 • Pravidelný přísun kávy je pro nás nezbytností, ale také dbáme na tvoje zdraví a několikrát do týdne u nás dostaneš vitaminovou bombu v podobě ovocné a zeleninové svačiny
 • Máme i klasiku – stravenkový paušál, multisportku, pět týdnů dovolené, pružnou pracovní dobu a možnost home-office
 • Pro cyklisty máme zamykatelnou kolárnu a sprchu
Mám zájem Jak nakládáme s vašimi osobními údaji
Skrýt

Java Solution Engineer Remote | onsite Praha/Prešov/Košice

We look for more than traditional BE/Java developer. The Solution Specialist implements and supports the business critical digital banking solution based on the DBOS platform. The Solution Engineer works closely with the client and Finshape Product Development and Consulting teams and with other software engineers. You will be key member of the solution delivery team and help in deploying, customisation, integration and debugging of the solution.

What we do?

See our work, and our product.

Objectives and expectations

 • The Solution Engineer is tasked with analysing the technical and business requirements of our clients, defining and delivering the solution implementation (architecture, configuration,  customisation and integration) based on DBOS banking platform.
 • The Solution Engineer is further tasked with development activities (coding), actively participates in testing to assure high-quality code, uses tools and techniques of continuous and consistent integration.
 • To deliver the best possible results, the Solution Engineer also monitors the Finshape Product Development and Consulting departments, understands the DBOS product evolution, passes through Finshape internal trainings, uses DBOS supporting tools and implementation procedures and promotes DBOS product
 • Because Finshape has clients in many countries and the delivery model could vary, it is expected candidate will be open to working remotely (from home or the Finshape office) or on-site, in the Czech and Slovak republic or abroad. The candidate can be a member of Finshape delivery teams or participate on a time and material basis as a member of the client’s teams.

Responsibilities

 • Understanding customer requirements, project KPIs and deadlines.
 • Respecting and following the DBOS product based implementation approach.
 • Implementing various features by using the DBOS product, it’s configuration or by coding.
 • Help to set up tools and required development and test infrastructure.
 • Review, verify, and validate the software code developed in the project.
 • Troubleshooting techniques and fixing the code bugs,
 • Operations incidence resolution and root cause analysis.
 • Coordination and communication within the team and with customers.
 • Strive for continuous improvement and build continuous integration, continuous development, and deployment pipeline (CI/CD Pipeline).

Required Qualifications

 • A candidate for this position must have had at least 3 years of working experience in a software solution delivery. Preferably for financial institutions, in a fast-paced agile development cycle and constantly evolving environment.
 • He/She will also have a proven and successful experience developing large scale, business critical and 24/7 available software solutions in the Czech Rep. or abroad.
 • He/She will also have a proven and successful experience developing in Java language and in using Spring technologies (mainly Spring Boot, Spring Framework). As well as, experience in integration (EIP, Message Oriented Middleware, Data Streams/Kafka).
 • A candidate for this position must demonstrate familiarity with CI/CD tools, cloud platforms and configuration management (we use GIT/Bitbucket, Jenkins, Docker, Kubernetes/OpenShift, Terraform, Azure).
 • Also must be familiar with the security standards for example OpenID Connect, OAuth. Welcome is knowledge or experience with the financial regulatory standards as PSD2 and SCA/RTS
 • Because we promote DevOps approach, the candidate should be familiar or keen to learn monitoring and log management systems like Prometheus, Grafana and ELK

Other skills

 • It is essential to have excellent communication and coordination skills to successfully integrate various requirements and expectations in a coordinated manner and deliver the responsibilities to the customer’s satisfaction.
Mám zájem Jak nakládáme s vašimi osobními údaji
Skrýt

Fullstack vývojář Remote / onsite Praha/Prešov/Košice

CO BUDE TVOJÍ PRACÍ

Vyvíjíme systémy pro digitální bankovnictví, jež využívají desítky bank na třech kontinentech. Stavíme kompletní digitální řešení pomocí našeho vlastního produktu/platformy Digital Bank OS.

Naše poslání je pomáhat bankám stát se digitálními leadery a zůstat pro své klienty důležitým partnerem i v digitálním světě. Naše systémy využívají nejen zaměstnanci bank, ale i desítky miliónů klientů po celém světě prostřednictvím našich mobilních a webových aplikací.

Máme před sebou mnoho práce na nových i stávajících projektech, a proto rozšiřujeme tým a hledáme další kolegy do vývoje aplikací.

Zapojíš se do týmu, kde:

 • Připravujeme dev stack pro vývoj internetových bankovnictví a obecně digitalizaci bankovních procesů. To zahrnuje i vyváření podpůrných aplikací/nástrojů pro implementační týmy, mimo jiné i z kategorie low-code.
 • Nesnažíme se vytvářet nový framework, stavíme na základech z existujících knihoven, aktuálně používáme React
 • Aplikace kompletujeme s Next.js. Se službami komunikujeme přes Apollo Client, a to jak s GraphQL, tak i s REST API
 • Pracujeme i s technologiemi jako jsou MUI, Strapi, NodeRED
 • V neposlední řadě nám TypeScript, který nezná `any`, hlídá konzistenci našeho kódu
 • Poměr front-end / back-end se v našich aplikacích liší – můžeš se i specializovat podle tvého zaměření
 • Naším výstupem není jen aplikace, ale i prezentace patternů jak na implementaci business domén, testování aplikace a jednotlivých modulů, a automatizaci opakovaných činností, které je zbytečné dělat ručně
 • Naše aplikace pak provozujeme primárně v Kubernetes

JAK SI TĚ PŘEDSTAVUJEME

 • Jsi nadšený programátor, s neortodoxním myšlením, kterého baví hledat nové postupy a rád se o získané zkušenosti dělíš se svými kolegy
 • Rychle se učíš novým věcem a postupům a učení Tě baví
 • Nebojíš se refactorovat, když je to nutné
 • Máš pozitivní přístup k práci, jsi spolehlivý a máš zájem se dále rozvíjet
 • Chceš s námi pracovat na inovacích digitálního bankovnictví
 • Preferuješ práci v týmu, zvládneš ale i samostatné řešení komplexních úloh
 • Rozpoznáš, kdy je chybějící znalost vhodné doplnit samostudiem a kdy se naopak zeptat kolegů nebo si říct o školení
 • Nad věcmi se umíš zamyslet, dokážeš vysvětlit a prosadit si svůj názor
 • Dokážeš realisticky odhadnout, jak dlouho bude vyřešení problému trvat
 • Umíš předat (ale i přijmout) zpětnou vazbu s klidnou hlavou, jsi schopen sebereflexe
 • Pokud je potřeba řešit problém, aktivně hledáš řešení, nikoliv důvody „proč to nejde“
 • Máš zájem o dlouhodobou spolupráci

CO BYS MĚL UMĚT

 • Znáš do hloubky Javascript (ES6/ES5), Typescript, ideálně i Node.JS
 • Rozumíš principům objektového a funkcionálního programování
 • Ovládáš některý framework nebo knihovny (ideálně React)
 • Rozumíš si s automatizací (Webpack, Babel, Rollup, Bower, Grunt, Gulp, …) a fandíš CI (Jenkins, Docker, Github Actions, …)
 • Máš znalosti stylování a přípravy šablon (CSS3, HTML5, Styled Components, …) – stylaře máme, ale musíte si rozumět
 • Vyznáš se v testování, u nás se setkáš s Playwright, Cypress, Jest, Cucumber
 • Vytváříš srozumitelný a udržovatelný kód
 • Nebojíš se angličtiny, využiješ ji při čtení i psaní dokumentace a při komunikaci s polovinou firmy i některými zákazníky
 • Máš pozitivní vztah k agilnímu vývoji

PROČ Finshape?

 • Jsme evropský hráč v oblasti digitálního bankovnictví s globálními ambicemi, máme kolegy v ČR, SR, Maďarsku a brzo i v dalších zemích.
 • Je nás už celkem 400+.
 • Naši zákazníci jsou kromě ČR a SR také v USA, Gruzii a dalších zemích. Aktivně vstupujeme na trh blízkého východu a do Asie.
 • Pravidelně se scházíme ke sdílení novinek, znalostí a hledání řešení (tzv. Intraplatform meeting), které nás pálí, pořádáme tzv. Technologické čtvrtky, cross project days, apod.
 • Kurzy angličtiny na pracovišti/online, interní a externí vzdělávací aktivity,  týmové i celofiremní večírky a sportovní turnaje, adrenalinové teambuildingy i společná cestování
 • Pravidelný přísun kávy je pro nás nezbytností, ale také dbáme na tvoje zdraví a několikrát do týdne u nás dostaneš vitaminovou bombu v podobě ovocné a zeleninové svačiny
 • Máme i klasiku – stravenkový paušál, multisportku, pět týdnů dovolené, pružnou pracovní dobu a možnost home-office
 • Pro cyklisty máme zamykatelnou kolárnu a sprchu
Mám zájem Jak nakládáme s vašimi osobními údaji
Skrýt

Product Marketing Manager Prague

What you'll do

As a member of the Digital Banking Team, the Product Marketing Manager will focus on developing effective product marketing strategies to communicate the features and benefits of our products. To participate in product design, influence business strategy, support sales and marketing team, develop market positioning & messaging around products and solutions within digital banking. He/she is about to work closely with the Sales & Marketing & Product teams to brainstorm ideas, create concepts & collaborate with the team to deliver campaigns from development to final outcome.

Your day to day duties:

 • Build on product messaging that sets our products apart from others in the market to give them a unique selling point
 • Communicate the vision and value of our products to the sales & marketing team and develop sales tools that facilitate the selling process
 • Plan and participate in the launch of new services and products which involve several different departments
 • Create content such as case studies, videos, website copy and blog posts
 • Speak about products to both external and internal audiences
 • Research competitor offerings

What about yourself

Your strategic – key skills:

 • Collaborative skills: As a product marketing manager you will have to collaborate with multiple teams. This will often include the sales and marketing department, the product development department and senior executives.
 • Communication skills: The ability to speak and write to a high standard is crucial. You will frequently have to present products and write engaging copy, telling the ‘story’ of products, for various marketing channels.
 • Research skills: A crucial part of being a product marketing manager is gaining insight into customer needs and experiences.

Qualifications:

 • Ideally at least 2-3 years of relevant experience
 • Excellent writing skills both in Czech & English
 • Ability to own projects, demonstrate good judgment when working with team members and take initiative
 • Experience managing day-to-day changes at every level of detail
Mám zájem Jak nakládáme s vašimi osobními údaji
Skrýt

Senior Business Analyst Remote / onsite Praha/Prešov/Košice

Vyvíjíme systémy pro digitální bankovnictví, jež využívají banky na třech kontinentech. Stavíme kompletní digitální řešení pomocí našeho vlastního produktu/platformy Digital Bank OS.

Naše poslání je pomáhat bankám stát se digitálními leadery a zůstat pro své klienty důležitým partnerem i v digitálním světě. Naše systémy využívají nejen zaměstnanci bank, ale i desítky miliónů klientů po celém světě prostřednictvím našich mobilních a webových aplikací.

Máme před sebou mnoho práce na nových i stávajících projektech a proto rozšiřujeme tým a hledáme seniorního analytika.

CO BUDE TVOJÍ PRACÍ

 • Komunikovat s naším klientem na úrovni businessových a technických zadavatelů
 • Prezentovat naše řešení klientovi a provádět GAP analýzu jeho požadavků
 • Vytvářet artefakty funkční analýzy:
  • návrhy obrazovek ve spolupráci s UX teamem
  • popis uživatelských scénářů
  • vytvářet mapování zadaných technických vstupů
 • Hlídat scope projektu na úrovni požadavků v přidělené oblasti
 • Koordinovat práce vedoucí k vytváření požadovaných artefaktů
 • Přinášet vlastní invenci do našeho řešení, tak aby maximálně vyhovovalo zákazníkovi a současně využívalo moderních postupů a technologii

JAK SI TĚ PŘEDSTAVUJEME

 • Máš zkušenosti s analýzou v bankovním sektoru a ideálně v oblasti internetových bankovnictví
 • Orientuješ se v bankovních produktech
 • Jsi systematický, spolehlivý a pečlivý – prostě analytický typ
 • Ovládáš UML, hlavně v oblasti funkční analýzy
 • Čekají Tě jednání se zákazníkem, proto budeš potřebovat dobré vyjednávací schopnosti
 • Máš aktivní znalost anglického jazyka
 • Plusové body získáš za zkušenosti s OOP

PROČ Finshape?

 • Jsme evropský hráč v oblasti digitálního bankovnictví s globálními ambicemi, máme kolegy v ČR, SR, Maďarsku a brzo i v dalších zemích.
 • Je nás už celkem 400+.
 • Naši zákazníci jsou kromě ČR a SR také v USA, Gruzii a dalších zemích. Aktivně vstupujeme na trh blízkého východu a do Asie.
 • Pravidelně se scházíme ke sdílení novinek, znalostí a hledání řešení (tzv. Intraplatform meeting), které nás pálí, pořádáme tzv. Technologické čtvrtky, cross project days, apod.
 • Kurzy angličtiny na pracovišti/online, interní a externí vzdělávací aktivity,  týmové i celofiremní večírky a sportovní turnaje, adrenalinové teambuildingy i společná cestování
 • Pravidelný přísun kávy je pro nás nezbytností, ale také dbáme na tvoje zdraví a několikrát do týdne u nás dostaneš vitaminovou bombu v podobě ovocné a zeleninové svačiny
 • Máme i klasiku – stravenkový paušál, multisportku, pět týdnů dovolené, pružnou pracovní dobu a možnost home-office
 • Pro cyklisty máme zamykatelnou kolárnu a sprchu
Mám zájem Jak nakládáme s vašimi osobními údaji
Skrýt

Integration Analyst Remote / onsite Praha/Prešov/Košice

Vyvíjíme systémy pro digitální bankovnictví, jež využívají banky na třech kontinentech. Stavíme kompletní digitální řešení pomocí našeho vlastního produktu/platformy Digital Bank OS.

Naše poslání je pomáhat bankám stát se digitálními leadery a zůstat pro své klienty důležitým partnerem i v digitálním světě. Naše systémy využívají nejen zaměstnanci bank, ale i desítky miliónů klientů po celém světě prostřednictvím našich mobilních a webových aplikací.

Máme před sebou mnoho práce na nových i stávajících projektech a proto rozšiřujeme tým analytiků.

CO DĚLÁ NÁŠ TÝM

Středobodem naší práce je porozumět potřebám zákazníka a našich systémů a připravovat integrační analýzy, navrhovat rozhraní a taky integrace vyvíjet. Pracujeme s low-code/no-code systémem, takže integrace je v našem případě hodně o analytickém myšlení a schopnosti navrhnout integrační/transformační flow. A co si vymyslíš, to si také vyvineš.

Proto je tato pozice vhodná pro technicky laděného analytika, který se nebojí si zašpinit ruce občasným javascript-ovým kódem. POZOR: Znalost javascript-u není podmínkou! Vše se naučíš anebo si pomůžeš s AI 🙂 nebo kolegou/ní. Krom toho budeš mít možnost si sáhnout také na modelování business procesů.

CO BUDE TVOJÍ PRACÍ

 • Komunikovat s naším klientem na úrovni technických zadavatelů a architektů
 • Navrhovat integraci mezi naším řešením a systémy zákazníka
 • Vytvářet artefakty integrační analýzy
  • Integrační patterny
  • Identifikace a popis Use Case
  • Návrh rozhraní služeb
  • Vytváření a udržování dokumentace servis
 • Přinášet vlastní invenci do našeho řešení, tak aby maximálně vyhovovalo zákazníkovi a současně využívalo moderních postupů a technologií

S ČÍM PRACUJEME

 • Node-RED (low-code/no-code nástroj)
 • Camunda (BPMN)
 • REST – OpenAPI, Messaging (Kafka, MQ, …)
 • UML
 • Archimate
 • SQL
 • JSON
 • JIRA
 • AsciiDoc (dokumentace)
 • Kubernetes (primární běhové prostředí)

JAK SI TĚ PŘEDSTAVUJEME

 • Máš logické a analytické myšlení a zkušenosti s integrační analýzou
 • Základní znalosti integračních postupů a technologií výhodou
 • Znalost UML
 • Systematičnost, spolehlivost a pečlivost
 • Dobré vyjednávací schopnosti
 • Aktivní znalost anglického jazyka podmínkou
 • Zkušenosti s OOP výhodou

PROČ Finshape?

 • Jsme evropský hráč v oblasti digitálního bankovnictví s globálními ambicemi, máme kolegy v ČR, SR, Maďarsku a brzo i v dalších zemích.
 • Je nás už celkem 400+.
 • Naši zákazníci jsou kromě ČR a SR také v USA, Gruzii a dalších zemích. Aktivně vstupujeme na trh blízkého východu a do Asie.
 • Pravidelně se scházíme ke sdílení novinek, znalostí a hledání řešení (tzv. Intraplatform meeting), které nás pálí, pořádáme tzv. Technologické čtvrtky, cross project days, apod.
 • Kurzy angličtiny na pracovišti/online, interní a externí vzdělávací aktivity,  týmové i celofiremní večírky a sportovní turnaje, adrenalinové teambuildingy i společná cestování.
 • Pravidelný přísun kávy je pro nás nezbytností, ale také dbáme na tvoje zdraví a několikrát do týdne u nás dostaneš vitaminovou bombu v podobě ovocné a zeleninové svačiny.
 • Máme i klasiku – stravenkový paušál, multisportku, pět týdnů dovolené, pružnou pracovní dobu a možnost home-office
 • Pro cyklisty máme zamykatelnou kolárnu a sprchu.
Mám zájem Jak nakládáme s vašimi osobními údaji
Skrýt

Vývojář mobilních aplikací | iOS Remote | onsite Praha/Prešov/Košice

Vyvíjíme systémy pro digitální bankovnictví, jež využívají banky na třech kontinentech. Naše poslání je pomáhat bankám stát se digitálními leadery a zůstat pro své klienty důležitým partnerem i v digitálním světě. Naše systémy využívají nejen zaměstnanci bank, ale i desítky miliónů klientů po celém světě prostřednictvím našich mobilních a webových aplikací.

Hledáme nového člena týmu vývoje mobilních aplikací se znalostí vývoje pro platformu iOS pro oblast mobilního bankovnictví. Jedná se o aplikace pro retail i corporate banking, a to jak v ČR tak i v zahraničí. iOS aplikace realizujeme za použití Swift a Swift UI. Snažíme se co nejvíce využívat nativní komponenty pro snadný rozvoj a udržovatelnost. Samozřejmou součástí je i řešení nefunkčních požadavků, zajištění bezpečností a podpora zákazníka během provozování našich aplikací včetně jejich údržby, a to podle dohodnutých SLA.

Nevytváříme jen samotné mobilní aplikace, ale stavíme kompletní digitální řešení pomocí našeho vlastního produktu/platformy Digital Bank OS.

CO BUDE TVOJÍ PRACÍ

 • Budeš s námi vyvíjet nativní bankovní iOS aplikace ve SwiftUI
 • Používáme Clean Swift Architecture, udržujeme si vlastní rozšířitelné komponenty pomocí SPM
 • Pracujeme agilně v týmu s Android a serverovými vývojáři

Na pohovoru Tě čeká krátký live coding, kde budeš řešit lehce zašmodrchaný kód, ke konzultaci a následné debatě Ti bude nápomocný náš senior vývojář.

JAK SI TĚ PŘEDSTAVUJEME

 • Píšeš čistý, čitelný a testovatelný kód
 • Máš zkušenosti s vývojem nativních iOS aplikací ve Swiftu (aplikace na App Storu výhodou)
 • Znáš operační systém, platformní GUI a UX standardy a současnou špičku aplikací
 • Vyznáš se v nových verzích OS a moderním způsobu vývoje na platformě
 • Máš cit pro design
 • Chceš být partnerem k diskuzi s ostatními seniorními vývojáři, sdílíš své zkušenosti a nasloucháš i ostatním
 • Oceňuješ týmovost, ale zvládneš i samostatné řešení komplexních úloh
 • Máš pozitivní přístup k práci, jsi spolehlivý/á a máš zájem se dále rozvíjet

CO BYS MĚL UMĚT

 • GUI a UX standardů platformy
 • Git
 • Xcode pro standardní nativní vývoj
 • Swift, UIKit a SwiftUI, Combine
 • Znalost Clean Swift architecture výhodou
 • Znalost technologií výhodou: SPM, Codeable/Decodable, Obj-c, Zeplin/Figma, Unit tests, GraphQL, Concurrency

CO TĚ U NÁS ČEKÁ

 • Jsme evropský hráč v oblasti digitálního bankovnictví s globálními ambicemi, máme kolegy v ČR, SR, Maďarsku a brzo i v dalších zemích.
 • Je nás už celkem 400+.
 • Naši zákazníci jsou kromě ČR a SR také v USA, Gruzii a dalších zemích. Aktivně vstupujeme na trh blízkého východu a do Asie.
 • Vývojáři se pravidelně schází ke sdílení novinek, znalostí a hledání řešení (tzv. Intraplatform meeting), které nás při vývoji pálí, pořádáme tzv. Technologické čtvrtky, cross project days, apod.
 • Vývojáři u nás mají velký vliv na způsob vývoje, použité technologie a tooling. Zkrátka máte jako tým naši důvěru, vy jste odborníci.
 • Kurzy angličtiny na pracovišti/online, interní a externí vzdělávací aktivity,  týmové i celofiremní večírky a sportovní turnaje, adrenalinové teambuildingy i společná cestování.
 • Pravidelný přísun kávy je pro naše vývojáře nezbytností, ale také dbáme na tvoje zdraví a několikrát do týdne u nás dostaneš vitaminovou bombu v podobě ovocné a zeleninové svačiny.
 • Máme i klasiku – stravenkový paušál, multisportku, pět týdnů dovolené, pružnou pracovní dobu a možnost home-office
 • Pro cyklisty zamykatelnou kolárnu a sprchu.
Mám zájem Jak nakládáme s vašimi osobními údaji
Skrýt

Vývojář mobilních aplikací | Android Remote | onsite Praha/Prešov/Košice

Vyvíjíme systémy pro digitální bankovnictví, jež využívají banky na třech kontinentech. Stavíme kompletní digitální řešení pomocí našeho vlastního produktu/platformy Digital Bank OS.

Naše poslání je pomáhat bankám stát se digitálními leadery a zůstat pro své klienty důležitým partnerem i v digitálním světě. Naše systémy využívají nejen zaměstnanci bank, ale i desítky miliónů klientů po celém světě prostřednictvím našich mobilních a webových aplikací.

Hledáme nového člena týmu mobilního bankovnictví (produktově projektová organizační struktura). Plánovaná velikosti týmu 4 Andr. Dev., 4 iOS dev.. Jedná se o práce na rozvojových projektech mobilního bankovnictví pro segment retail/corporate v rámci ČR a SR s výhledem na nové projekty vývoje mobilního bankovnictví v ČR i zahraničí. Práce v JIRA v agilním módu, většinou držíme měsíční release cyklus. Zákazníkům dodáváme customizaci námi dodaného licencovaného produktu.

CO BUDE TVOJÍ PRACÍ

 • Budeš s námi vyvíjet nativní bankovní Android aplikace v Kotlinu
 • Používáme Android SDK, Android Studio, GIT, Android ViewModel, LiveData architecture components
 • Pracujeme agilně v týmu s iOS a serverovými vývojáři

Na pohovoru Tě čeká krátký live coding, kde budeš řešit lehce zašmodrchaný kód, ke konzultaci a následné debatě Ti bude nápomocný náš senior vývojář.

JAK SI TĚ PŘEDSTAVUJEME

 • Píšeš čistý, čitelný a testovatelný kód
 • Máš zkušenosti s vývojem nativních Android aplikací v Javě a Kotlinu (aplikace na Google Play výhodou)
 • Znáš operační systém, platformní GUI a UX standardy a současnou špičku aplikací
 • Vyznáš se v nových verzích OS a moderním způsobu vývoje na platformě
 • Jsi posedlý testováním
 • Máš cit pro design
 • Chceš být partnerem k diskuzi s ostatními seniorními vývojáři, sdílíš své zkušenosti a nasloucháš i ostatním
 • Oceňuješ týmovost, ale zvládneš i samostatné řešení komplexních úloh
 • Máš pozitivní přístup k práci, jsi spolehlivý/á a máš zájem se dále rozvíjet

CO BYS MĚL UMĚT

 • GUI a UX standardy platformy
 • Android SDK – pro standardní nativní vývoj
 • Android Studio a GIT
 • Kotlin, Java, Gradle
 • Figma, Bitrise, Bitbucket
 • Android ViewModel, LiveData architecture components, Kotlin flows
 • Znalost technologií výhodou: Compose, ProGuard , Retrofit, Picasso

PROČ Finshape?

 • Jsme evropský hráč v oblasti digitálního bankovnictví s globálními ambicemi, máme kolegy v ČR, SR, Maďarsku a brzo i v dalších zemích.
 • Je nás už celkem 400+.
 • Naši zákazníci jsou kromě ČR a SR také v USA, Gruzii a dalších zemích. Aktivně vstupujeme na trh blízkého východu a do Asie.
 • Vývojáři se pravidelně schází ke sdílení novinek, znalostí a hledání řešení (tzv. Intraplatform meeting), které nás při vývoji pálí, pořádáme tzv. Technologické čtvrtky, cross project days, apod.
 • Vývojáři u nás mají velký vliv na způsob vývoje, použité technologie a tooling. Zkrátka máte jako tým naši důvěru, vy jste odborníci.
 • Kurzy angličtiny na pracovišti/online, interní a externí vzdělávací aktivity,  týmové i celofiremní večírky a sportovní turnaje, adrenalinové teambuildingy i společná cestování
 • Pravidelný přísun kávy je pro nás nezbytností, ale také dbáme na tvoje zdraví a několikrát do týdne u nás dostaneš vitaminovou bombu v podobě ovocné a zeleninové svačiny
 • Máme i klasiku – stravenkový paušál, multisportku, pět týdnů dovolené, pružnou pracovní dobu a možnost home-office
 • Pro cyklisty máme zamykatelnou kolárnu a sprchu
Mám zájem Jak nakládáme s vašimi osobními údaji
Skrýt

Software Automation Engineer / Tester Praha / Prešov / Košice / remote

Vyvíjíme systémy pro digitální bankovnictví, jež využívají banky na třech kontinentech. Stavíme kompletní digitální řešení pomocí našeho vlastního produktu/platformy Digital Bank OS.

Naše poslání je pomáhat bankám stát se digitálními leadery a zůstat pro své klienty důležitým partnerem i v digitálním světě. Naše systémy využívají nejen zaměstnanci bank, ale i desítky miliónů klientů po celém světě prostřednictvím našich mobilních a webových aplikací.

CO BUDE TVOJÍ PRACÍ

Ve spolupráci s týmem budeš zabezpečovat kvalitu vyvíjeného systému webových a mobilních aplikací. Při testech se opíráme o funkční specifikaci vypracovanou a aktualizovanou našimi analytiky. Následně v předem dohodnutých sprintech testujeme nové funkčnosti, které doplňujeme o regresní testy. Pokud najdeme nějaké chyby, tak je evidujeme pomocí JIRA.

 • Testování SW aplikací v oblasti bankovnictví
 • Zpracování výsledků testů
 • Identifikace a hlášení chyb
 • Replikace zákaznických chyb

JAK SI TĚ PŘEDSTAVUJEME

 • Máš už zkušenosti s testováním a přípravou testovacích plánů a případů (2+ let)
 • Znalost automatizace prostřednictvím Cypress automation framework anebo Playwright
 • Zkušenosti s testováním API (SOAP/REST služby)
 • Chceš se učit nové věci a vzdělávat se
 • Spolehlivost, pečlivost, samostatnost a schopnost komunikovat s týmem jsou Ti vlastní

 

Výhodou bude, pokud máš

 • Základní znalost SQL anebo jiných DB
 • Víš, co je Jenkins a jako s ním pracovat
 • Rozumíš základům Gitu
 • CI/CD ve smyslu integrace automatizovaných testů
 • Základy HTML, CSS
 • Znalost ISTQB

PROČ Finshape?

 • Jsme evropský hráč v oblasti digitálního bankovnictví s globálními ambicemi, máme kolegy v ČR, SR, Maďarsku a brzo i v dalších zemích.
 • Je nás už celkem 400+.
 • Naši zákazníci jsou kromě ČR a SR také v USA, Gruzii a dalších zemích. Aktivně vstupujeme na trh blízkého východu a do Asie.
 • Pravidelně se scházíme ke sdílení novinek, znalostí a hledání řešení (tzv. Intraplatform meeting), které nás pálí, pořádáme tzv. Technologické čtvrtky, cross project days, apod.
 • Kurzy angličtiny na pracovišti/online, interní a externí vzdělávací aktivity, týmové i celofiremní večírky a sportovní turnaje, adrenalinové teambuildingy i společná cestování
 • Pravidelný přísun kávy je pro nás nezbytností, ale také dbáme na tvoje zdraví a několikrát do týdne u nás dostaneš vitaminovou bombu v podobě ovocné a zeleninové svačiny
 • Máme i klasiku – stravenkový paušál, multisportku, pět týdnů dovolené, pružnou pracovní dobu a možnost home-office
 • Pro cyklisty máme zamykatelnou kolárnu a sprchu
Mám zájem Jak nakládáme s vašimi osobními údaji
Skrýt

Program Manager onsite Praha / Prešov / Košice

Vyvíjíme systémy pro digitální bankovnictví, jež využívají banky na třech kontinentech. Stavíme kompletní digitální řešení pomocí našeho vlastního produktu/platformy Digital Bank OS.

Naše poslání je pomáhat bankám stát se digitálními leadery a zůstat pro své klienty důležitým partnerem i v digitálním světě. Naše systémy využívají nejen zaměstnanci bank, ale i desítky miliónů klientů po celém světě prostřednictvím našich mobilních a webových aplikací.

Máme před sebou spoustu práce na nových i stávajících projektech a proto rozšiřujeme tým a hledáme další kolegy do  projektového managementu.

CO BUDE TVOJÍ PRACÍ

 • Práce se zákazníkem a týmem s cílem dosáhnout plánovaný profit, mít spokojeného zákazníka, který vnímá dobrou práci Finshape a spolupracovat s obchodem na přípravě nových zakázek
 • Samostatné řízení portfolia zákazníků a projektů v bankovním segmentu
 • Vedení vývojového týmu
 • Poskytování informací napříč mezinárodní skupinou Finshape o stavu projektů
 • Navrhování a osobní zapojení se do interních aktivit s cílem zlepšit podmínky, motivaci a ekonomické výsledky Finshape
 • Aplikace tradičních směrů řízení projektů (Prince2) i v aktivním zapojení do agilního vývoje (Scrum Master)
 • Replikace zákaznických chyb

JAK SI TĚ PŘEDSTAVUJEME

 • Máš praxi v oblasti řízení vývoje softwarových systémů
 • Máš zkušenost s vedením týmů
 • Díváš se vpřed, máš chuť a sílu měnit zaběhané věci
 • Respektuješ své kolegy a se zájmem s nimi spolupracuješ
 • Hraješ fér, říkáš věci na rovinu a neurazíš se, když uslyšíš názor druhých
 • Zatneš zuby a dáš do práce vše a kousek navíc, když je potřeba
 • Budeš s námi chtít Finshape a svět zjednodušovat, ne komplikovat
 • V týmu si dokážeš užít úspěch, ale přiznat i chyby
 • S lidmi mluvíš, vnímáš jejich pocity i nálady a sám/a jsi pozitivní

PROČ Finshape?

 • Jsme evropský hráč v oblasti digitálního bankovnictví s globálními ambicemi, máme kolegy v ČR, SR, Maďarsku a brzo i v dalších zemích.
 • Je nás už celkem 400+.
 • Naši zákazníci jsou kromě ČR a SR také v USA, Gruzii a dalších zemích. Aktivně vstupujeme na trh blízkého východu a do Asie.
 • Pravidelně se scházíme ke sdílení novinek, znalostí a hledání řešení (tzv. Intraplatform meeting), které nás pálí, pořádáme tzv. Technologické čtvrtky, cross project days, apod.
 • Kurzy angličtiny na pracovišti/online, interní a externí vzdělávací aktivity,  týmové i celofiremní večírky a sportovní turnaje, adrenalinové teambuildingy i společná cestování
 • Pravidelný přísun kávy je pro nás nezbytností, ale také dbáme na tvoje zdraví a několikrát do týdne u nás dostaneš vitaminovou bombu v podobě ovocné a zeleninové svačiny
 • Máme i klasiku – stravenkový paušál, multisportku, pět týdnů dovolené, pružnou pracovní dobu a možnost home-office
Mám zájem Jak nakládáme s vašimi osobními údaji
Skrýt

Technical Writer Praha / flexibilní home-office

Vyvíjíme systémy pro digitální bankovnictví, jež využívají banky na třech kontinentech. Stavíme kompletní digitální řešení pomocí našeho vlastního produktu/platformy Digital Bank OS.

Naše poslání je pomáhat bankám stát se digitálními leadery a zůstat pro své klienty důležitým partnerem i v digitálním světě. Naše systémy využívají nejen zaměstnanci bank, ale i desítky miliónů klientů po celém světě prostřednictvím našich mobilních a webových aplikací.

CO DĚLÁ NÁŠ TÝM A CO BUDEŠ DĚLAT TY

Připravujeme vývojářský stack pro vývoj internetových bankovnictví a obecně digitalizaci bankovních procesů. To zahrnuje i vyváření podpůrných aplikací/nástrojů pro implementační týmy, mimo jiné i z kategorie low-code.

Oblast low-code je pro nás stále relativně nová. Vývoj nám jde dobře, ale zaostáváme ve schopnosti naučit ostatní naše nástroje efektivně používat.

Hledáme proto posilu – kolegu schopného vytvářet dobře a rychle pochopitelnou dokumentaci našich řešení. Tvá cílová skupina bude „citizen developer“ – business/technical analytik, který si chce sám „zdigitalizovat svůj business problém“ pomocí našich low-code nástrojů.

Od produktového vývojového týmu budeš získávat informace o tom, jak naše aplikace fungují. Interní uživatelé ti budou dávat zpětnou vazbu k tomu, s čím se nejvíce potýkají a jaké informace nejvíce postrádají. Potřebujeme, abys nástrojům sám dobře porozuměl a vytvořil k nim dokumentaci, která totéž umožní i ostatním.

Jsme vývojářská firma, i dokumentace je pro nás určitá forma kódu, proto ji verzujeme, píšeme ve vhodných nástrojích a publikujeme jako web.

S ČÍM PRACUJEME

 • AsciiDoc + Antora
 • Markdown
 • Git
 • io
 • PlantUML, Kroki
 • JIRA
 • Confluence

JAK SI TĚ PŘEDSTAVUJEME

 • Máš aktivní znalost anglického jazyka – primárním jazykem naší dokumentace je angličtina
 • Máš zkušenosti s tvorbou dokumentace pro koncové uživatele software
 • Umíš rychle pochopit i složité technické koncepty a učinit je snadno srozumitelnými textem a doprovodnými diagramy
 • Máš velmi dobré komunikační schopnosti, umíš spolupracovat s vývojáři a získávat si potřebné informace o fungování dokumentovaného software
 • Dokážeš se vcítit do cílové skupiny, pro kterou je dokumentace vytvářena
 • Máš pozitivní přístup k práci, jsi spolehlivý a máš zájem se dále rozvíjet
 • Preferuješ práci v týmu, zvládneš ale i samostatné řešení komplexních úloh
 • Rozpoznáš, kdy je chybějící znalost vhodné doplnit samostudiem a kdy se naopak zeptat kolegů nebo si říct o školení
 • Nad věcmi se umíš zamyslet, dokážeš vysvětlit a prosadit si svůj názor
 • Dokážeš realisticky odhadnout, jak dlouho bude vyřešení problému trvat
 • Umíš předat (ale i přijmout) zpětnou vazbu s klidnou hlavou, jsi schopen sebereflexe
 • Pokud je potřeba řešit problém, aktivně hledáš řešení, nikoliv důvody „proč to nejde“
 • Máš zájem o dlouhodobou spolupráci

PROČ Finshape?

 • Jsme evropský hráč v oblasti digitálního bankovnictví s globálními ambicemi, máme kolegy v ČR, SR, Maďarsku a brzo i v dalších zemích.
 • Je nás už celkem 400+.
 • Naši zákazníci jsou kromě ČR a SR také v USA, Gruzii a dalších zemích. Aktivně vstupujeme na trh blízkého východu a do Asie.
 • Pravidelně se scházíme ke sdílení novinek, znalostí a hledání řešení (tzv. Intraplatform meeting), které nás pálí, pořádáme tzv. Technologické čtvrtky, cross project days, apod.
 • Kurzy angličtiny na pracovišti/online, interní a externí vzdělávací aktivity,  týmové i celofiremní večírky a sportovní turnaje, adrenalinové teambuildingy i společná cestování.
 • Pravidelný přísun kávy je pro nás nezbytností, ale také dbáme na tvoje zdraví a několikrát do týdne u nás dostaneš vitaminovou bombu v podobě ovocné a zeleninové svačiny.
 • Máme i klasiku – stravenkový paušál, multisportku, pět týdnů dovolené, pružnou pracovní dobu a možnost home-office
 • Pro cyklisty máme zamykatelnou kolárnu a sprchu.
Mám zájem Jak nakládáme s vašimi osobními údaji

Jak se staneš Hrdinou

1 Dočetl/a jsi až sem a  líbí se ti, co děláme.
2 Sebereš odvahu a uděláš první krok.
3 Pošleš nám svůj životopis.
4 Pokud nechceš čekat, než se ti ozveme, zavoláš nám.

Chceš se stát součástí našeho týmu Finshape heroes?

Pošli nám svůj životopis nebo odkaz na LinkedIn.

Všechna práva vyhrazena
Finshape Czechia s.r.o., 2023
Finshape HERO